Každý psík, podobne ako človek, by rád prežil plnohodnotný život obohatený o rôzne športové zážitky. Je mnoho športov, ktoré môžu robiť ľudia, i mnoho takých, ktoré môžu robiť spolu so svojimi psami. No nie každý pes je vhodný na mnohé kynologické športy, ako je napríklad mushing, dogtrekking, obedience, služobná kynológia a mnoho ďalších. No existuje jeden šport, ktorý je nielen vhodný pre všetky vekové kategórie ľudí, ale hlavne pre všetky vekové a výškové kategórie psov. Šport, v ktorom si zašportuje rovnako dobre psovod aj psík. Tento šport sa nazýva AGILITY.

Na Slovensku je niekoľko klubov agility, ktoré sa venujú tomuto športu, no nie každý sa dostane do takéhoto klubu, alebo to nie každému časovo vychádza tak, aby v čase daných tréningov mohol so svojim psíkom prísť na cvičisko a v skupine ľudí a psov si potrénovať. Preto som sa rozhodla založiť súkromnú školu agility, ktorá sa bude individuálne venovať vám a vášmu psovi v čase, na ktorom sa spolu dohodneme. Po 30 rokoch trénerskej praxe v tomto športe a 9 rokoch práce reprezentačného trénera SR som pripravená svoje skúsenosti ponúknuť aj vám a vašim psom pri spoznávaní, trénovaní a zdokonaľovaní sa v tomto nádhernom kynologickom odvetví. Mnohí z vás žijú v mestách, kde agility kluby nie sú a vy tak aj napriek vášmu záujmu robiť tento šport pod vedením skúseného trénera nemôžete. Preto máte teraz možnosť si vyskúšať agility u mňa a naučiť sa základy tohto športu a doma, ak máte nejaké svoje prekážky, ďalej postupovať v individuálnom tréningu. Tak isto je táto škola otvorená aj pre súčasných psovodov venujúcim sa tomuto športu v jednotlivých kluboch agility. Pokiaľ máte nejaký problém niečo so svojim psom zvládnuť a neviete ako na to, som pripravená s vami daný problém vyriešiť a tak zdokonaliť vaše agility „umenie“. Dokážem sa plne venovať rovnako začiatočníkom s akýmkoľvek plemenom psíka, alebo krížencom, ale aj pokročilým agiliťákom a pomáhať im dostať sa na ešte vyššiu úroveň.

Agility je v prvom rade hra, no kto chce dosiahnuť veľký úspech na svetových podujatiach, musí do tohto športu venovať nielen svoj čas, ale hlavne nepretržitý a dobre vedený tréning, na konci ktorého je nielen výborný pocit z víťazstva, ale hlavne výborný pocit z toho, že so svojim psom prežívate plnohodnotný život ako partneri.

Agility v kategórii Large

Obrázok 4 z 4