VÝCVIK PSOV VŠEOBECNE

Výcvik psov sa týka všeobecnej výchovy všetkých psíkov, bez ohľadu na rasu, či veľkosť psa. Všetky moje techniky sú založené na hre so psom. Takýmto spôsobom sa psík dokáže omnoho rýchlejšie a hlavne dlhodobo naučiť rôzne cviky a zapamätať si povely. Účelom je naučiť psíka pracovať tak na vodítku, ako aj bez neho. Je naozaj nadmieru dôležité, aby medzi majiteľom psíka a samotným psíkom bola vzájomná dôvera. Aby ste si dokázali pustiť psíka na voľno a nemuseli sa báť, či si ho stihnete včas zavolať, nemali obavu z toho, či vám neutečie za iným psom, či vám neutečie napríklad za autom, či cyklistom. Samozrejme je veľmi dôležité naučiť malé šteniatko správne začať chápať život okolo seba, aby našlo svoje sebavedomie a zároveň nerobilo nič nad svoje možnosti. Aby nebolo bojazlivé a na druhej strane zasa zabrániť tomu, aby bol psík agresívny. Ak sa naučí psík, jedno, alebo druhé, žije sa s takýmto psíkom veľmi ťažko. Preto je veľmi dôležitá socializácia psíkov, ktorú mnohí majitelia psov zanedbajú v domnienke, „však je to ešte šteniatko“. No práve v šteňacom veku je dôležité urobiť zopár správnych krokov k tomu, aby váš pes bol presne taký, ako si to vy predstavujete. Nie je nič horšie ako to, keď si so svojim psom nerozumiete. Venujem sa naozaj celej škále výcviku, všetkým možným povelom. Som pripravená spolu s vami naučiť vášho psíka, to, čo potrebujete spolu zvládnuť vo vašom bežnom živote. Podotýkam spolu s vami, lebo naučiť psíka rôzne povely dokážem veľmi rýchlo a mňa počúvať bude, dôležité na mojom výcviku je to, aby poslúchal hlavne vás, preto sa vo výcviku venujem vám a vášmu psovi v rovnakej miere. No a čo všetko sa u mňa môže psík naučiť?

Sú to hlavne:

  • Základná poslušnosť (sadni, ľahni, vstaň, miesto)
  • Privolanie
  • Správanie sa v byte
  • Cestovanie autom, autobusom a pod.
  • Potlačenie agresivity, alebo bojazlivosti
  • Ostatné povely podľa priania zákazníka
  • Agility
  • Nosework

Pri výcviku pristupujem ku zákazníkom individuálne, to znamená, že ste pri výcviku len vy, ja a váš psík. Samozrejme podľa potreby zapájam do výcviku aj moje psie kolegyne, podľa toho, čo práve cvičíme a čo chceme psíka naučiť. Pri použití všetkých štyroch mojich psíkov sa váš psík zažne učiť správať vo svorke, čo je veľmi dôležité aj pri samotnej hre, aby psík vedel, čo si môže na ktorého psíka vo svorke dovoliť a čo na druhej strane nie, aby neprišlo k bitke medzi psami. V mojej psej svorke ešte neprišlo nikdy ku konfliktom a dokážu to naučiť aj vášho psíka.

Naozaj škála mojich techník pri výcviku je veľká, preto uprednostňujem osobné stretnutie, na ktorom po zoznámení sa s vaším psíkom viem poradiť, v akom výcviku bude dobré pokračovať, aby sme spolu dosiahli ten najlepší výsledok.

Verím, že po skončení výcviku budete spokojní a Váš psík šťastný a poslušný